ready2run

MIZUNO

História tejto značky športového vybavenia predstavuje už viac ako 100 rokov kontinuálneho vývoja. Začiatok fungovania firmy sa datuje k roku 1906, kedy sa bratia Rihachi a Kenjiro Mizuno rozhodli založiť prvý Mizuno Store v japonskej Osake. Najskôr sa im darilo hlavne vo výrobe golfových palíc. Koncom 60.tych rokov expanduje spoločnosť do Spojených štátov založením pobočky Mizuno America v Los Angeles. V roku 1980 je začatý predaj bežeckých topánok na území USA.


     V roku 1945 je po prvýkrát verejnosti predstavená nová unikátna technológia bežeckých topánok Mizuno Wave technology – technológia vlnovej dosky. Ide o prvok v medzipodrážke bežeckých topánok, ktorý dokonale kombinuje dva nevyhnutné atribúty bežeckej obuvi, a to odpruženie a stabilitu. Táto technologická „vychytávka“ a pre Mizuno neodmysliteľná súčasť všetkých topánok na behanie sa neustále vyvíja, inovuje a s úspechom používa dodnes.


     Firma podniká kroky aj v environmentálnej oblasti a predstavuje súbor aktivít s názvom CREW 21. Bežecké topánky vyrobené z častí pet fliaš, golfové palice z použitej gumy a vychádzková obuv z ojazdených pneumatík - tri príklady, kde Mizuno ukazuje jednak svoju šetrnosť k životnému prostrediu a jednak potrebu recyklácie použitých materiálov.


    Táto webová stránka používa cookies
Používaním stránok www.ready2run.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.